Defending Jacob İncelemesi (Spoilersız) - Astral Gemi

Defending Jacob İncelemesi (Spoilersız)

” Genetik Miras ” isimli kitaptan uyarlanan bu sekiz bölümlük mini dizinin başrolünde Captan America‘yı da canlandıran Chris Evans abimizin ve ”It” serisinden tanıdığımız Jaeden Lieberher’ün olduğu, Jacob Barber’ın cinayetle suçlandığı, babasının, annesiyle beraber olayı açığa çıkarmak için uğraş verdikleri bu diziyi iyice bir anlayalım.

Dizinin Konusu

Amerika merkezli dizimizde, Jacob Barber, okulunda bir öğrencinin öldürülmesinin ardından bir numaralı cinayet şüphelisi olmuştur. Kendisinin masum olduğunu söyleyen Jacob, avukat olan babası Andy Barber tarafından da yardım alarak temize çıkmak istiyordur. Annesi Laurie de oğluna destek olarak Jacob’un masum olduğunu ispatlamak için elinden geleni yapıyordur. Jüriden bir tane kişiden destek alırlarsa dava düşecektir. Ama karşı tarafın elindeki kozlar işleri zorlaştıracak ve kimsenin hesaba katmadığı bir durum ortaya çıkacaktır. En sonunda ise farklı bir olayla dizinin asıl mesajı anlaşılıyor.

Dizinin Atmosferi Nasıl?

Gri ve kasvetli bir havaya sahip olan bu dizi aynı zamanda da gerilim içeren de bir yapıya sahip. Oyuncuların durgun ve az mimikle oynamaları da dizinin havasını germiş ve izlenebilirliğini arttırmış.

Oyunculuk Performansları

Donuk, soluk ve az mimikli oyunculuklar diziye hava katmış. Jaeden’ın donuk oyunculuğu, canlandırdığı karakter Jacob’ın suçlu olup olmadığı hakkında kafaları karıştırıyor. Andy Barber üzgün ve ne yapacağını bilmeyen baba rolünde oynasa da onun da donukluğu kendinden şüpheleniyor. Laurie ise oğluna üzülmüş bir vaziyette dizinin büyük bir çoğunu geçiriyor. Sonlara doğru daha farklı duygular ile karşımıza çıkıyor.

Defending Jacob İncelemesi (Spoilersız) - Astral Gemi

Asıl Olay Ne?

Bu kısım biraz spoiler sayılsa spoiler olmayacak şekilde anlatacağım. Dizinin uyarlandığı kitabın ismi olan ” Genetik Miras ” bu dizinin temelidir. Olayın aslı cinayetten fazlası aslında. Sebebi, şüphesi, nedenidir. Daha fazla derine inmeden ancak bu kadar söylebilirim. Defending Jacobs’u birkaç bölüm izleyince ne demek istediğimi rahatlıkla anlayacaksınız.

Kimler Bu Diziyi İzlemeli?

Defending Jacobs, suç ve gizem severler için ideal bir dizi. Aynı zamanda çerezlik dizi arayanlar için de oldukça başarılı ve çerezlik bir yapım. Soğuk, gerilimli, kaliteli oyuncuların olduğu dizileri sevenler için de doğru adres.

Defending Jacob İncelemesi (Spoilersız) - Astral Gemi

Fragman